Probierz wyciska z drużyny , co najlepsze. Zarząd nie przeszkadza , ale czy pomaga ?


Apelowałem do Was koledzy ( i koleżanki) kibice o wstrzymanie się z narzekaniami względem decydentów Lechii do końca sierpnia. „Okno transferowe” właśnie się zamknęło, przychodzi wobec tego czas na oceny poszczególnych pionów klubu , od których zależy , bądź może zależeć dorobek sportowy naszej Lechii.

W pierwszym rzędzie pozytywy .

Głównym i bezdyskusyjnie najważniejszym transferem naszego zespołu była zmiana na stanowisku pierwszego trenera . Archaicznego ,w swych metodach Kaczmarka zastąpił Michał Probierz. Pan Michał to ambitna sztuka , nie znosząca półśrodków , zawsze walczący o najwyższe do uzyskania cele. Co najważniejsze ten trener swoim credo potrafił zarazić drużynę . Krótki , w sumie czas trenowania Lechii przez Probierza wystarczył , aby niewyraźni w swych występach w zeszłym sezonie Wiśniewski i Buzała przeżywają renesans formy , a Grzelczak okazał się grajkiem ,na którego trzeba stawiać . Odkryciem , nie boję się tego słowa – sezonu okazał się Paweł Dawidowicz . Ten młody defensywny pomocnik przyćmiewa swą grą ,wyróżniającego się w zeszłym sezonie, Pietrowskiego . Inni zawodnicy też grają ,jak na razie bardzo dobrze. Osiągnięcia Pana Probierza i całego zespołu przeszły nasze najśmielsze oczekiwania i doszło do tego , że do dnia wczorajszego nasza drużyna dzierżyła palmę pierwszeństwa w lidze.

Drugi pozytyw to transfer Japończyka Matsui do Lechii . Ten zawodnik dodał jakości całemu zespołowi . Wartością dodaną jest pojawienie się w gronie biało- zielonych obrońcy Adama Pazio, a Mateusz Bąk uzupełnił grono bramkarzy , choć moim zdaniem , jak na razie wielkim wzmocnieniem nie jest.

Do pozytywnych działań Lechii , a w zasadzie jej Zarządu należy zaliczyć też pozbycie się graczy , którzy nie wnieśli nowej, dobrej jakości w grę Lechii , a ich apanaże nie były adekwatne do ich „umiejętności”. W wyniku tych działań Michał Buchalik , Łukasz Surma ,Ricardinhio ,Lewon Harjapetian , Grzegorz Rasiak , Piotr Brożek , a nade wszystko Raoui i Ripoli przestali być grajkami naszej drużyny. Wszystkie te ruchy kadrowe to przemyślane kroki Zarządu , z wyjątkiem Ricardinhio , który został wykupiony przez klub z Mołdawii za kwotę odstępnego , czyli za 350.000 EURO.
I to chyba wszystkie pozytywne aspekty działań osób decydujących o polepszeniu poziomu sportowego Lechii.

Są , niestety niepokojące wnioski , płynące z działań , a właściwie zaniechań Zarządu.

Trener Michał Probierz dokonuje , co tylko może , aby osiągnięcia sportowe Lechii były jak najbardziej okazałe . Przyklaskuje mu i wspiera go w tym Zarząd , lecz w moim mniemaniu jedynie werbalnie , bowiem fakty , a w zasadzie ich brak temu przeczą.

Jak wcześniej napisałem - z różnych względów – pożegnano się z ośmioma graczami . W zamian zmalało obciążenie z tytułu płac tych zawodników , a ponadto klub uzyskał około miliona ,czterystu tysięcy złotych z tytułu transferu Brazylijczyka Ricardinhio. Jeżeli wierzyć informacjom nieoficjalnym , to z racji gry z Barceloną Lechia uzyskała z tyłu reklamy i umowy z organizatorem tego meczu siedmiocyfrową kwotę liczoną w złotówkach. To, nie licząc oszczędności z tytułu odejścia wymienionych wyżej zawodników dało kilka milionów dodatkowego dochodu. Niestety , Zarząd ,tak ochoczo popierający trenera, nie sfinalizował , poza trzema przypadkami ani jednego nowego kontraktu.

Niech mi wybaczą panowie z Zarządu , ale powody tej sytuacji mogą być tylko dwa. Pierwszy to nieumiejętność przeprowadzenia udanych negocjacji , a drugi to celowe odstąpienie od dalszych wzmocnień. Żeby dodać jeszcze jedną łyżkę dziegciu do działań Zarządu , trzeba zauważyć , że odmiennie niż w latach poprzednich klub nie ogłosił na swej stronie najważniejszych danych bilansowych za ubiegły rok . Dla mnie Zarząd strzela sobie tym „ruchem” w stopę i daje powód do sensacyjnych dywagacji na temat swoistego „utajnienia” danych bilansowych.

Obraz z tego wszystkiego wyłania się następujący :

Lechia prowadzona przez trenera Probierza osiąga rezultaty , które wydają się wręcz prawie przekraczać jej możliwości . Wiadomo było , że gry jesienne to 21 spotkań , jak i wiadomo , że zespół nie posiada wielu równorzędnych zmienników pierwszej jedenastki , czego dowodem jest remis rezerw klubu , wzmocnionych 10 ( słownie : dziesięcioma) graczami członków kadry I zespołu z bardzo słabym teamem Korol Dębnica.
Stąd wiadomo też było , że dalsze wzmocnienia są nieodzowne. Przecież ,każdy zdrowo myślący człowiek zdaje sobie sprawę , że prędzej , czy później dojdzie do absencji graczy , a to z racji nadmiaru żółtych kartek ( Deleu i Dawidowicz mają ich już po trzy ), czy kontuzji ( oby tak się nie stało). Trzeba z przykrością zauważyć , że zmiennicy tych podstawowych graczy bardzo odbiegają od nich poziomem sportowym.
Niechętnie o tym piszę , lecz te zaniechania Zarządu dotyczące braku wzmocnień , nie dość , że są kompletnie niezrozumiałe to jeszcze zdają się świadczyć , bądź o braku zainteresowania w podwyższeniu poziomu sportowego Lechii , bądź o braku jakiejkolwiek skuteczności w finalizowaniu transferów . Chyba , że Zarząd mimo tych dodatkowych dochodów o których wspomniałem wyżej , nie ma funduszów na transfery , ale mam nadzieję , że nie chodzi o taki scenariusz.

Trenerowi Probierzowi i drużynie życzę dalszych sukcesów , utrzymania dobrej formy . braku kontuzji i jak najmniejszej ilości kartek.

P.S. Pragnę przeprosić kolegów ( koleżanki też ) kibiców , że moje „obiecanki” dotyczące wzmocnień okazały się g… warte , tak jak i „ obiecanki” osoby , która zapewniała mego informatora , że wzmocnienia to rzecz pewna.

POZDRAWIAM BIAŁO –ZIELONĄ BRAĆ , KIBICÓW WISŁY I ŚLĄSKA

wojtek1956, 01.09.2013, 20:29 komentarze [56]
 


[skomentuj] [wróć do newsów]

Szacunek za ten tekst.

Mac 01.09.2013, 20:49


Wojtku,ja rowniez jestem zdegustowany postawa zarzadu.Od razu nasuwa sie pytanie do dzialaczy:gdzie sa pieniadze za sprzedanie Ricardinho,czy pozbycie sie zawodnikow z duzymi kontraktami,nie mowiac o wirtualnym 23 milionowym budzecie.Na co ta kasa jest przeznaczana,bo na pewno nie na wzmocnienia.Szacun za przeprosiny,ale wplywu na dzialania dzialaczy i pseudo inwestora niestety nie mamy.
karwinianin 01.09.2013, 21:00


Wojtek, dawno nie czytałem Twojego tekstu z taką przyjemnością.
Ja "trzymałem" Ciebie za słowo, że do końca sierpnia ktoś sensowny przyjdzie; Opinia też pisał, że może będzie jakiś sensowny transfer - wyszło jak wyszło, do Was oczywiście za taki stan rzeczy nie mam żadnych pretensji.
Dla mnie najbardziej niepokojąca jest krótka ławka, podstawowi zawodnicy powypadają, mogą przyjść porażki/remisy i atmosfera zacznie siadać.
Ale na razie cieszę się z tego co jest, a jest lepiej niż można było sobie wymarzyć. Oby trwało to najdłużej.
andy74 01.09.2013, 21:09


No coz przykre i tyle... szkoda slow... podejrzewam ze zaczniemy sie byc na rowni pochylej... bo tak jak napisales nie daj Boze dojda kontuzje i kartki... i wtedy beda cyrki... ale zarzad nie robi sobie z tego nic.. przykre ..
Filipe 01.09.2013, 21:10


przyłączam się do krytyki zarządu (transfery).Nie podejrzewam chłopaków o brak logicznego rozumowania zakładam, iż Panowie z Zarządu grali "partyjkę pokera" i przegrali ją z kretesem. Oby wyciągnęli wnioski w następnym oknie.
Kwas 01.09.2013, 22:20


Wojtku już chciałem troszkę Cię z krytykować ale czytając Twój felieton i komentarz Opinii Kibica wszystko jest jasne.
Fajnie to napisałeś, a przeprosiny...
po prosu SZACUNEK.
Czekam Opinia Kibica i mam nadzieję, że nie tak jak ostatnio na opisanie tego co zapowiedziałeś w komentarzu.
Ty Opinia to potrafisz napisać trzeba to przyznać.
KIBIC LECHII 80* 01.09.2013, 22:39


Opinia czekam z niecierpliwością proszę nie zwlekaj i opisz to wszystko jak najszybciej.
Georg 01.09.2013, 22:50


A co z grajkami ktorzy nie podpisali kontraktu po zamknieciu okna mozna jeszcze kogos sciagnac, mam nadzieje ze tak. Ma ktos wiedz na ten temat.
mar 01.09.2013, 22:50


DLACZEGO ZNÓW USUNIĘTO KOMENTARZ OPINII KIBICA?
TO TY WOJTKU?
KIBIC LECHII 80* 01.09.2013, 22:54


wydaje mi sie, ze powodem braku innych transferow w tym oknie jest minimalizm zarzadu zwiazany z pozycja druzyny w tabeli, co jest bardzo plytkim mysleniem.
Kartki i nie daj Boze kontuzje oraz slabsze dyspozycje moga spowodowac, ze przy nastepnym oknie to my bedziemy w czolowce ale grupy spadkowej (oby ten scenariusz nigdy nie mial miejsca), ale z poczynionych oszczednosci pewna czesc nalezalo zainwestowac w zespol- gdy sa wyniki i dobra gra- frekwencja na stadionie przynioslaby wieksze zyski niz wklad (prosty rachunek: roznica we frekwencji moze wahac sie nawet do 10tys i nie sa to ludzie z karnetami na reku- bo Ci sa zawsze wiec 10tys nalezaloby przemnozyc przez srednia cene biletu)) ale o tym nawet dziecko wie- tylko nie ci co przy korycie siedza.
Powodzenia Naszej Druzynie i Wszystkim Bialo-Zielonym !!!
thomas-uk 01.09.2013, 23:02


tak mar- zawodnicy bez klubow z karta na reku sa nadal dostepni- ale zazwyczaj to juz ^odpad^- bo reszta juz zakontraktowana. Pozdro.
thomas-uk 01.09.2013, 23:07


Był komentarz Opinii Kibica?
Wstawcie proszę jeśli jest możliwość jeszcze raz bo nie zdazylem przeczytać prosze.
korektor 01.09.2013, 23:07


W tej sytuacji mysle ze i Rasiak by sie przydal, zawsze ta jakas opcja na zmiane dla Buzaly.
mar 01.09.2013, 23:15


No super towarzystwo wzajemnego oczarowania jacy wszyscy zgodni niczym w sentencji wyroku sadowego "działając wspólnie i w porozumieniu nierzetelnie dokonali oceny na szkodę zasłużonych Lechistów Łukasza Surmy,Piotra Brożka,Lewona Harjapetiana i innych onegdaj nagradzanych brawami za swą postawę a dzisiaj popadłych w niełaskę. Łaska pańska na pstrym koniu jeżdzi a zwłaszcza łaska kibiców."Do pozytywnych działań Lechii , a w zasadzie jej Zarządu należy zaliczyć też pozbycie się graczy , którzy nie wnieśli nowej, dobrej jakości w grę Lechii , a ich apanaże nie były adekwatne do ich „umiejętności”. W wyniku tych działań Michał Buchalik , Łukasz Surma ,Ricardinhio ,Lewon Harjapetian , Grzegorz Rasiak , Piotr Brożek"itd. Po części można by było się zgodzić z tą opinią lecz nie w takiej formie kużwa wspomniani zawodnicy mieli lepsze i gorsze chwile lecz na pewno nie zasłużyli na tak bezkompromisowo mierną ocenę nas kibiców. Lipa panowie którzy się tutaj udzielacie.
odrobina obiektywizmu 01.09.2013, 23:18


tym razem to nie ja. Sam jestem ciekaw co Opinia napisał w swym komentarzu. Podejrzewam , że do tego kasowania nikt się nie przyzna.
pozdrawiam Biało- Zieloną Brać
wojtek1956 01.09.2013, 23:28


Jeżeli był komentarz O.K.to usunął On go sam, bo może to nie On go napisał?Pewnie odniesie się do tej sytuacji. Bo nikt z nas tego nie zrobił. Jezeli chodzi o jego opinię myślę, że w tej kwestii nic odkrywczego Wam nie napisze, bo mieliście naprawdę relację z dnia na dzień ze źródła . To co Wojtek pisał było zbieżne z prawdą, ale chcieć to nie zawsze znaczy móc. Były zapewnienia , że drużynę wzmocni dwóch piłkarzy, ale okazało się, że nie tak łatwo na biegu sprowadzić dobrego piłkarza. Pomysły były:Testy miał Arnaud- przymierzani byli:Wacławczyk,Nwaogu,Bodziony,Lisowski,Janoszka, Kujawa. Szkoda najbardziej Rafała, bo jego sprowadzenie było najłatwiejsze, ale może do jego osoby Lechia nie była na tyle przekonana. Zagrał już w Niecieczy na zapleczu T-ME w Grudziądzu i po 26 minutach miał już bramkę na koncie, a cały mecz zaliczył na zdecydowany plus. Są jeszcze wolni piłkarze do wzięcia.
Leos 02.09.2013, 07:32


miałem okazję przeczytać komentarz OK. Generalnie on także jest zaskoczony takim obrotem sprawy. Podobno jeszcze w piątek po meczu były zapewnienia, że ktoś jest blisko Lechii i nie chodziło o Lisowskiego.

andy74 02.09.2013, 08:09


Leosie- Twój wpis świadczy i potwierdza moją tezę o nieskuteczności Zarządu w negocjacjach z kandydatami na graczy Lechii.Wolni zawodnicy to w 90 procentach piłkarskie badziewie , taki futbolowy Lumpex.
Tu najważniejsze są fakty ,a co z żalem podkreśliłem. ani na jotę Zarządu nie bronią , a wręcz odwrotnie.
Uważam , że bardzo dobrze się dzieje , że ta dyskusja toczy się w chwili , gdy naszym dobrze idzie , bowiem nie sztuką jest zauważać zagrożenia , gdy już nastąpiły.
Pozdrawiam Biało- Zieloną Brać
wojtek1956 02.09.2013, 08:11


Panowie to ja przez przypadek usunąłem mój komentarz.
Pod pierwszym moim komentarzem napisałem drugi i ten drugi usunąłem przy okazji usuwania drugiego usunął się tez ten pierwszy.
Za parę dni napisze szerzej co jest powodem braku dalszych wzmocnień (muszę zebrać informację w klubie, bo na obecną chwilę sam jestem w "szoku") jeszcze w piątek (po meczu z Górnikiem Zabrze)byłem zapewniany, że nowi piłkarze którzy wzmocnia zespól to kwestia "godzin".
Więc bardzo proszę, o chwilę cierpliwości, a ja z mojej strony obiecuję, że jak tylko dowiem się przyczyny stanu rzeczy od razu podzielę się moją wiedzą z wami.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH KIBICÓW LECHII GDAŃSK
OPINIA KIBICA 02.09.2013, 09:20


Bez wzmocnien jeszcze pare kolejek pociagniemy ale odpukac kontuzje i bedzie ciężko.
beny 02.09.2013, 11:37


$làsk testuje Francuza co niedawno obla£ testy w Lechii.
Maly77 02.09.2013, 14:13


oblal testy pilkarskie ? bardziej mi sie wydaje ze medyczne :)
damian2323 02.09.2013, 14:37


Tez mi sie zdaje żeby chyba miał jakis uraz.
arti 02.09.2013, 14:41


Chodzi o to ze mia£ kontuzje ,ale Probierz stwierdzi£ ze ma sié mu jeszcze przyglàdaç.I co?
Maly77 02.09.2013, 16:00


Dopóki jest taki a nie inny zarząd i właściciel dopóty nic sie nie zmieni i o poważnych wzmocnieniach można zapomnieć.
Jan Marian - Ser 02.09.2013, 16:41


Jeżeli chcecie z ciekawości sie dowiedzieć, który piłkarz do ostatnich chwil z Lisowskim był przymierzany do Lechii to odp.brzmi Maciek Jankowski z Ruchu.
Leos 02.09.2013, 20:51


Nie wiem na ile ta informacja jest potwierdzona, ale slyszalem tez ze była opcja Kamila Bilinskiego. On zdaje się ma kontrakt do 31.12.2013 r.
grok12 02.09.2013, 21:01


Tomasz Lisowski potwierdza w rozmowie z CKSport.pl, że to nie przez rzekomą zmianę warunków kontraktów działaczy Lechii nie odszedł do Gdańska. Winna jest Korona Kielce.

- Kiedy wyjeżdżałem do Gdańska, między klubami wszystko było już ustalone. Wydawało się więc, że jeśli tylko pozytywnie przejdę badania medyczne, to zostanę zawodnikiem Lechii. (...) Niestety w ostatniej chwili Korona wycofała się z dotychczasowych ustaleń między nami. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale nie mogłem się na to zgodzić. Wróciłem do Kielc i od jutra rozpoczynam trening z rezerwami. Do czerwca 2014 roku mam ważny kontrakt z Koroną - mówi piłkarz.
Leos 02.09.2013, 21:02


Czyzby celowa zagrywka Korony ?? hmm zastanawiajace jest dla mnei tylko jedno... po co nam skaut Kaczorek skoro de facto jest zamkniete okno a zarzad sobie nic nie zrobil... nawet oswiadczenia nie dali... uwazam ze troszeczke nie jest to wpozradu tym bardziej ze Opinia jak rowniez Ty Leos czy Ty Wojtek mieliscie i macie swoje zrodla ktore mowily zupelnie co innego nizeli to co sie stalo
Filipe 02.09.2013, 21:09


Na stronie Chojniczanka.pl możecie sobie przeczytać zapowiedź jutrzejszego sparingu MKS-u z Lechią.
Leos 02.09.2013, 21:09


Przypomnę, że oprócz jutrzejszego sparingu w Chojnicach jest jeszcze sparing w piątek z Zagłębiem Lubin.
Leos 02.09.2013, 21:31


cieszcie sie ze został dawidowicz, mało brakowało i by go nie było. zarzad tutaj zachował sie mega na plus
widget 03.09.2013, 00:50


Może mamy im jeszcze podziękować na kolanach że zatrzymali młodego, to powinna być norma, a transfery co innego..
Pn 03.09.2013, 08:22


W odniesieniu do komentarza kolegi Pn. Wczoraj , podczas rozmowy o braku wzmocnień dowiedziałem się , że zdaniem Zarządu naszego klubu -ostatnimi czasy udało się przeprowadzić aż dziewięć transferów : Matsui , Bąka , Pazio , Madery , Dawidowicza, Frankowskiego , ,Dudy ,Janickiego i Pietrowskiego. Przyznam , że oniemiałem.
Pozdrawiam Biało- Zieloną Brać
wojtek1956 03.09.2013, 09:00


OTO ODPOWIEDZ NA PYTANIE ZWIĄZANE Z BRAKIEM TRANSFERÓW!

Michał Probierz to piąty trener pracujący w Lechii Gdańsk od momentu, kiedy udziałowcem większościowym klubu jest Andrzej Kuchar. - Uważam, że Michał jest najlepszym trenerem w Polsce. Dlatego właśnie go zatrudniliśmy - mówi właściciel Lechii w rozmowie z "Faktem".
Kuchar większościowym udziałowcem Lechii został na początku 2009 roku. Wówczas trenerem biało-zielonych był Jacek Zieliński, ale na jego zatrudnienie Kuchar wpływu nie miał. Za jego kadencji szkoleniowcami Lechii byli Tomasz Kafarski, Rafał Ulatowski, Paweł Janas, Bogusław Kaczmarek i teraz Probierz.

- To człowiek niezwykle oddany temu, co robi. Utrzymuje właściwą dyscyplinę na treningach, wyciska z zawodników tyle, ile można, właściwie ubiera zespół w ramy taktyczne - mówi Kuchar w rozmowie z dziennikiem "Fakt". I dodaje:

- Uważam, że Michał jest najlepszym trenerem w Polsce. Dlatego właśnie go zatrudniliśmy. Nie sztuką jest skutecznie prowadzić drużynę, do której dokupiło się drogich piłkarzy. Sztuką jest właściwie korzystać z potencjału tych, których się ma w zespole. I Probierz właśnie tak robi. Najlepszy przykład to Paweł Dawidowicz. To chłopak o wyśmienitych parametrach, z potencjałem na grę w silnej lidze w przyszłości. Probierz nie bał się postawić na tego osiemnastolatka - podkreśla właściciel Lechii.

Przedstawił on również ciekawą opinię na temat możliwości transferowych polskich klubów. - Przyjmując za wykładnik poziom międzynarodowy, nie ma wielkiej różnicy między zawodnikiem wartym 500 tysięcy euro, a tym wartym 5 milionów. Różnicę robią dopiero gracze, którzy kosztują powyżej tych 5 milionów. Na takich piłkarzy klubów naszej ligi na razie jednak nie stać - zaznacza Kuchar.
KIBIC LECHII 80* 03.09.2013, 10:15


TO JESZCZE PROBIERZ NA TEMAT TRANSFERÓW


W ostatnich dniach okna transferowego do Lechii nie pozyskano żadnego zawodnika. Probierz się jednak szybko z tym pogodził.
– Byliśmy blisko zakontraktowanie nawet niezłych piłkarzy, ale z różnych powodów się nie udało. Będziemy grali tym składem, którym dysponujemy, choć na pewno jeszcze rozejrzymy się za jakąś okazją w postaci zawodnika z kartą w ręku. Niczego jednak nie będziemy robić na siłę – zaznaczył trener Lechii.
KIBIC LECHII 80* 03.09.2013, 11:23


Kibicu Lechii 80* - cóż ten nasz trener miał rzec ,przy braku wzmocnień ? Musiał zachować dobrą minę do złej gry , jak to mawiają.Na krytykę Pan Michał , w takiej sytuacji, nie może sobie pozwolić.
Pozdrawiam Biało- Zieloną Brać
wojtek1956 03.09.2013, 12:08


Wojtku ja wstawiając komentarz Probierza nie miałem pretensji do trenera.
Bardziej chodziło mi o to że już raczej nie będzie żadnych transferów a raczej doczytałem sie z niego że Probierz tez jest trochę rozczarowany bo potwierdził któregoś z was redaktorów że transfery były obiecane tylko cos nie wyszło.
Mam nadzieję że Opinia Kibica uchyli rąbek tajemnicy jak tylko czegoś się dowie co było powodem wycofania się tych piłkarzy.
Pozdrawiam Cię Wojtku
KIBIC LECHII 80* 03.09.2013, 12:15


Potwierdzają sie moje słowa. Z tym właścicielem nie ma co startować z walką o puchary. Pies mu morde lizał, dusigrosz pieprzony. Jak ja czytam ze transferami sa Pietrowski, Duda, Frankowski czy Dawidowicz to czuje sie jakby ktoś mi kłamał w zywe oczy i jeszcze sie z tego smiał... Co to ma znaczyć?
Jan Marian - Ser 03.09.2013, 17:03


w przyszłym sezonie kupi nam Madere, Deleu i Zyske, same przekleństwa się cisną na usta.
Mac 03.09.2013, 17:05


Rąbek tajemnicy kolegi OPINII KIBICA "coś wiem,ale nie mogę powiedzieć"-takie informacje to każdy umie napisać.Najbardziej jednak zdziwiła mnie informacja w felietonie OPINII KIBICA-że na meczu z Barcą flag nie wywieszono ,bo obawiano się że że nie będzie miał je kto ochronić przed wrogimi kibicami.Po takiej informacji,nie wiedziałem czy się śmiać,czy raczej zapłakać.W mojej 36 letniej karierze kibicowania naszej Lechii,nigdy nie było takiej sytuacji aby nie wywieszono flag klubu ze względu na obawę przed zagarnięciem wrogich Lechii kibiców na żadnym obiekcie gdzie mecze rozgrywała nasza drużyna-jeśli była choćby garstka naszych kibiców to flaga Lechii zawsze też tam była i to na obcych stadionach,natomiast mecz Lechii z Barcą odbył się u nas w domu-taka informacja-wytłumaczenie braku flag,to sabotaż dla kibica Lechii Gdańsk!
Nic nie mam do felietonów kolegi OPINIA KIBICA-wręcz przeciwnie,styl i talent do pisania felietonów jest najwyższej jakości-prawdziwość informacji jednak w nich zawarta-nijak nie pasuje to takiego stylu.
Lechista lat 80-tych 03.09.2013, 17:06


Trafiłeś w samo sedno. Wiem-nie powiem-nie moge albo wiedziałęm o Matsui tydzień wczesniej. Wiem o tym, ale nie moge napisac. Napisze o nazwiskach (ale wczesniej Leos albo kto inny juz je poda)itd. Nigdy nie słyszałem od niego czegoś co wcześniej się gdzies nie ukazało, czyli nie ma pierwszego żródla.
do lechista 80 03.09.2013, 20:48


Kolego Lechista lat 80-tych.Doprecyzuję Ci temat flag.To nie był mój wymysł odnośnie braku zabezpieczenia flag taką uzyskałem informację.Rozwinę ten temat może wtedy będziesz wiedział dlaczego mnie przekonano, że flagi mogły być "bezbronne".Sektory na których za zwyczaj wywieszano flagi (trybuna zielona) były wysprzedane i nie było pewności kto zasiadał w niższych rzędach.Zgadzam się z Tobą, że na każdym meczu Lechii były flagi ale chyba nigdy ( ja sobie nie przypominam) nie było takiej sytuacji żeby na mecz naszej drużyny przyjeżdżali kibice z całej Polski i nie koniecznie miłujący nasz klub.Mnie to przekonało.Nie wiem czy zwróciłeś uwagę pod koniec meczu z Cracovią ktoś zaczął zwijać szybciej flagę Wisełki jaka była "panika" bo kibice odpowiedzialni za ochronę flag myśleli że to prowokacja.Ja to widziałem i przy fladze siedzieli sami kibice Lechii nikt nie reagował dopiero Ci kibice którzy są odpowiedzialni za ochronę flag dobiegli (trwało to chwilę)i wszystko wyjaśnili.I jeśli chodzi o barak flag na meczu z Barcą też mi się to nie podobało ale argumenty które mi przedstawił jeden z członków Lwów Północy miały swoje uzasadnienie.Jeśli chodzi o zarzuty coś wiem ale nie mogę powiedzieć to się z Tobą w 100% zgadzam.Mam czasem dylemat czy (skoro nie mogę do końca napisać o czymś) w ogóle podejmować ten czy inny temat.Naprawdę czasem nie mogę ze względu na to że jestem osobą anonimową napisać wszystkiego co wiem bo poniektóre osoby w klubie mogły się domyślić kim jestem, a tego bym nie chciał.I na koniec.Widzisz czasem jest tak, że ja pisząc coś mam jedno na myśli ale inny kibic odbiera to w inny sposób.Czasem się powstrzymuję żeby jakiś temat rozwijać żeby nie wyszła książka która by większość z kibiców zanudzała.Ale może masz rację i następny felieton napisze obszerniejszy jeśli ktoś będzie miał pretensje to wrócę do krótszych felietonów.Naprawdę nie mam żalu za małą krytykę masz do tego pełne prawo uwierz mi, że to szanuję.Pozdrawiam Cię kolego jak i wszystkich kibiców Lechii Gdańsk
OPINIA KIBICA 03.09.2013, 20:57


@OPINIA KIBICA

miło czyta się twoje teksty, ale musisz pamiętać, że "bynajmniej" nie jest synonimem słowa "przynajmniej". :) pozdrawiam
edek 03.09.2013, 21:28


Kolego do lechista 80.
Po pierwsze nie lubię kiedy ktoś się podpisuje do ...... nie masz odwagi żeby się podpisać?
Uwierz mi, że nie muszę nikomu udowadniać ( tym bardziej Tobie), że jestem lepszy czy gorszy od moich kolegów redaktorów.
Napiszę więcej moi koledzy redakcyjni są ode mnie o niebo lepsi i posiadają większą wiedzę niż ja (co mnie ogromnie cieszy).
A tak na marginesie dodam tylko, że nie pisałem o transferze Daisuke Matsui jakobym wiedział, tydzień wcześniej.
Napisałem, że dowiedziałem się o tym transferze dzień wcześniej (wieczorem) wiedząc, że następnego dania ta informacja ukarze się na oficjalnej stronie nie uważałem, by wychodzić przed szereg.
Zresztą pisząc to nie miałem zamiaru (bo nie było powodu), by się chwalić, że wiedziałem szybciej o kilka godzin tylko broniłem kolegi Wojtka na którego co poniektórzy naskoczyli.
Zresztą akurat, o tym transferze dowiedziałem się jako jeden z ostatnich w klubie były osoby które wiedziały dużo dużo wcześniej.
Ciebie też pozdrawiam (widzisz nie podpisałeś się i głupio to zabrzmi)do lechista 80.
Uwierz mi nie mam kompleksów i każda krytyka pod moim adresem jest mile widziana byle była bez wulgaryzmów i chamstwa.
Wiadomo, że miło się czyta komplementy ale bardziej cenie te komentarze które się ze mną nie zgadzają, bo wtedy jestem przekonany, że osoba która się ze mną nie zgadza przeczytała uważnie mój komentarz czy felieton i ma swoje zdanie.
Zauważyłeś może, że nigdy nie staram się kibica który się ze mną nie zgadza przekonywać, że to ja mam rację, a nie on.
Czasem staram się wytłumaczyć, że źle zinterpretował moje słowa ale nigdy, że jestem mądrzejszy.
I, że jest tylko jedna racja moja racja.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH KIBICÓW LECHII GDAŃSK
OPINIA KIBICA 03.09.2013, 21:57


Panowie nie spinajcie się tak na siebie, a co do tematu poruszonego przez kolegę Lechista lat 80, to zwróć proszę kolego uwagę, iż koledzy moderujący ta stronę ponoszą pewnego rodzaju ryzyko pisząc o konkretnych grajkach mających się pojawić lada moment w naszej Lechii, gdyż może się zdarzyć coś takiego jak ostatnio, iż dogadany grajek nagle zmienił zdanie co do swoich wymagań finansowych (wspomniał o nim Leos - już po fakcie), a w takim wypadku dostają im się od nas komentujących "zjebki" jacy to oni niedoinformowani, co ostatnio odczuł Wojtek, więc rozumiem kolesia Opinię Kibica. Dopóty nie przeczytam czegoś na oficjalnej (chodzi o nazwiska) to nie ma dla mnie informacji. Tak poza tym to wiele z tego co piszesz da się czytać, choć nie zgadzam się z Tobą co do flag na meczu z Barcą, tu znacznie bliżej mi do stanowiska LP. Pozdro dla Ciebie i innych.
Kwas 03.09.2013, 22:25


Kolego edek.
Wydaje mi się, że w przypadku tego zdania użycie słowa bynajmniej jest poprawne.
Ale nie mam stu procentowej pewności.
Wierzę Ci na słowo, że to Ty masz rację więc usunąłem to słowo, by Cię jak i innych nie drażniło.
Za błąd przepraszam.
Nie mam za wiele czasu ale zostałem "wywołany do tablicy" i dlatego bardzo Cię proszę nie drążmy dalej tego tematu.
Ciesze się, że lubisz czytać moje teksty.
Pozdrawiam Cię serdecznie edek jak i wszystkich kibiców Lechii Gdańsk.
OPINIA KIBICA 03.09.2013, 22:35


To jeszcze na temat flag: moze jak bysmy grali wpucharac z kims atrakcyjnym to tez ich nie wywiesza, a na meczu ze Slaskiem Motor moze skubnac wiec po kij te flagi za nasza kase. A do Zygi z LP: Pisales ze jestem klamca bo podana na waszej stronie info o kasie jest aktualnaale ale jakos mialem racje i kasa sie znalazla. Jak bys mial jaja bys mnie przeprosil ale wiesz co nie chce przeprosin od takiego kmiotka jak ty dla ktorego nie Lechia sie liczy tylko kasa. Powinni was rozwiazac jak Wielki Slask i Wiare Lecha. Jeszcze cos ci powiem nigdy nie byles i nie bedziesz kibicem Lechii. Nie dawajcie im nic do puchy!!!!!!!!!!!!
Anty kot Polnocy 03.09.2013, 23:06


Kolego OPINIA KIBICA,dziękuję Ci za to że bezpośrednio do mnie zwróciłeś się odpowiadając na moją małą-ale zawsze-krytykę wobec Twojej osoby.Cieszę się bardzo że doceniasz tych którzy(jeśli maja inne zdanie)piszą o swoim stanowisku w danej sprawie odnośnie naszego klubu.
Pozwól,że odniosę się tylko do Twojego zdania do mnie,w swoim komentarzu "(ja sobie nie przypominam)nie było takiej sytuacji,żeby na meczu naszej drużyny przyjeżdżali kibice z całej Polski i nie koniecznie miłujący nasz klub".
Otóż,moje zdanie na ten temat jest takie,że na owy mecz,kibice z całej Polski przyjeżdżali nie po to aby zobaczyć Lechię(ewentualnie skroić nam flagi),tylko po to aby zobaczyć tryumf i zwycięstwo Barcy nad naszą drużyną-to po pierwsze.
Wszyscy wybierający się na ten mecz(piszę o o sympatykach Barcy)byli przekonani że Lechia dostanie takie lanie,że ten mecz będzie naszą klubową kompromitacją.Jedynym respektem i szacunkiem-jeśli mogę tak to nazwać(wśród kibiców-polaków kibicujących Barcie)była chęć zmierzenia swoich i naszych sił,jeśli chodzi o kibicowanie,doping i atmosferę meczu na tym spotkaniu.Dowodem na to były liczne narzekania(owych kibiców Barcy),np.wypowiedzi w TV,pewnej rodziny z Jasła,która była rozczarowana po tym gdy dowiedziała się że na tym meczu nie będzie zorganizowanego dopingu kibiców Lechii.O czym świadczyło owe rozczarowanie?Otóż o tym,że kibice Lechii(pisząc ogólnie)w Polsce są postrzegani za bardzo honorowych i stają do walki z każdym przeciwnikiem(piszę o dopingu)który tylko zechce się zmierzyć z nimi podczas jakiegokolwiek meczu i to nawet gdy orientacyjna,z góry założona przewaga,nie stoi akurat po ich stronie.Tak było przed meczem z Barcą.Wszyscy(nie kibicujący Lechii,a Barcie)chcieli tej konfrontacji.Więc moje zdanie na ten temat jest takie że(gdyby nie decyzja LP-dla mnie osobiście był to jeden z fochów-o braku zorganizowanego dopingu na tym meczu)wszyscy kibice Lechii atomatycznie bez względu na wynik takie konfrontacji podęli by rękawicę rzuconą im w twarz-co wielu z nas to uczyniło-,wielu z nas przecież siedziało(NA NASZYM STADIONIE,U SIEBIE)w mniejszości na sektorach których zajmowali kibice Barcy.Gdyby nie foch,błąd- jakkolwiek to nazwać-LP to nasi kibice automatycznie bez obawy(choć może byłoby to ryzykowne,ale Lechia nigdy nie bała się ryzyka)wywiesili by nasze flagi i stanęli do walki z każdym,nawet z takim "Goliatem"-jak wyglądali wszyscy kibicujący Barcie.Problem pojawił się w momencie ogłoszenia oficjalnego komunikatu LP że na tym meczu z Barcą(wszyscy wiemy z jakiego powodu-bilecik był za drogi)-nie będzie zorganizowanego dopingu.Taką decyzją(pisząc ogółem o naszych kibicach)zostaliśmy przyjęci jako TCHÓRZE WE WŁASNYM DOMU!
Ja jednak cieszę się że nie wszyscy zajęli takie stanowisko-sam do przeciwników tego stanowiska należałem i należę nadal-i nie bojąc się niczego(mimo groźby kompromitacji wynikiem sportowym i kibicowskim,podjęli ową "rękawicę" i stanęli na ringu.Jak było,wszyscy wiemy,piłkarze pokazali charakter,a Ci kibice naszej Lechii,którzy postanowili być z drużyną zawsze i wszędzie też nie przyczynili się do z góry zapowiadanego-lecz nie doszłego kompromisu.
Na koniec mojego długiego komentarza,powiem Ci kolego OPINIO KIBICA,że bardzo się cieszę gdy ktoś ma odwagę przyznać się czasami do błędu(gdy go popełni),Ty to zrobiłeś i należy Ci się za to duży szacunek.Gdybym kiedyś podobne spostrzeżenie usłyszał na ten temat ze strony LP-wówczas byłbym w pełni zadowolony,jeśli nawet tego nigdy nie doczekam-dalej zawsze wszędzie będę wspierał nasz klub tak tylko jak to będzie w mojej mocy,dla mnie LECHIA TO NAJWSPANIALSZY KLUB NA ŚWIECIE!
Lechista lat 80-tych 04.09.2013, 00:25


Nie taki lumpeks,ale trzeba siegnąć do kieszni. Wolni piłkarze co chcą grać w Polsce:Carton Cole,Ismael Boungoura,Danko Lazović,Razack Traore,Dariusz Dudka,Marcin Wasilewski,Ireneusz Jeleń,Dickson Choto,Piotr Brożek,Kamil Kosowski,Daniel Sikorski,Michael Lamey,Ebi Smolarek,Loris Arnaud,Mayconitd około 50-60 piłkarzy na miejscuy mógłbym napisać. Lepszych,gorszych,młodszych,starszych,zużytcyh lub mniej zużytych :)
Islandcyk 04.09.2013, 07:00


Po ostatnich dobrych wynikach widać jak wzrosło zainteresowanie klubem wśród zwykłych ludzi nie będących fanatykami (bo ci będą z klubem tak czy siak). Na meczu z Górnikiem była zupełnie przyzwoita frekwencja. Przy dalszych dobrych wynikach na meczach z Amicą w październiku czy Śląskiem w listopadzie może być jeszcze wyższa.

Nie oczekujmy jednak cudów: Probierz robi co może, ale braki w kadrze są widoczne. Potrzeba jeszcze wzmocnienia i to nazwiskiem, do wykorzystania marketingowo!

Dlaczego taki Real wykłada 100 mln eur za zawodnika, który zdaniem wielu nie jest tyle wart? Bo szum medialny, który temu towarzyszy po prostu się opłaca!

Kuchar tego nie rozumie, że inwestycja w kontrakt dla nowego piłkarza mającego dobre CV i potencjał jest nie tylko koniecznością pod względem wzmocnienia kadry ale i do utrzymania zainteresowania klubem.

Okienko się zamknęło, trzeba więc sięgnąć po kogoś z kartą na ręku. Dobry napastnik z dobrym nazwiskiem, którego dałoby się przywrócić do formy, dającej szanse na regularne bramki. A kogo konkretnie? To już sprawa dla skautów, za to biorą pieniądze, by pozyskać nie zużytego szrota ale realne wzmocnienie dla klubu. Z Matsui się udało znakomicie...
Tom 04.09.2013, 10:43


Mam nadzieje że sie z tym nie pogodzą i bedą szukac dobrych graczy z dobrym cv.Potrzebni nam są nawet tacy.
arti 04.09.2013, 15:56


anty kot północy - domyślam się, że miałeś rodzinę w nkwd i znasz wiele sztuczek manipulacji i dobrze byłoby gdybyś nie przenosił tych zabaw na to podwórko.
Napisałeś, że brakuje 18 tyś i dowodem dla Ciebie był brak aktualizacji stanu zbiórki na stronie ???
Gratuluję dedukcji i podaj jakiś konkretny dowód niemiecki ch...
Stan zbiórki zawiera datę, która określa na jaki dzień kwota jest podawana.
Po drugie stan nie był aktualizowany ponieważ niewiele się działo.
Po trzecie stan został zaktualizowany po tym jak wpłynęła darowizna od klubu, która była efektem przeznaczenia 5 zł z biletów trybuny zielonej z pierwszego meczu po wypadu. Akualizacja została wykonana po powrocie skarbnika z urlopu, bo on osobiście odpowiada za finanse.
Więc podasz jakie 18 tyś brakuje, czy dalej będziesz udawał że coś wiesz ???
Może spotkamy się 4 oczy i wyjaśnimy temat ???
Napisz maila na info@lwypolnocy.pl gdzie i kiedy a chętnie się pojawię - sam !!!
Masz jaja żeby to wyjaśnić ???
Tylko weź przy okazji dowody, bo ja wszelką dokumentację będę miał przy sobie.
Zyga 08.09.2013, 11:51


Witam :)Anty kot północy Chciałbym się z Tobą skontaktować i zapytać o kilka szczegółów. Jeśli możesz napisz do mnie na emeila lub na gg.Z góry Dzięki i Pozdr ;)
REDAKCJA 08.09.2013, 23:16


08.04.2014, 02:11


08.04.2014, 11:47


Powered by PsNews