Twórca strony Lechia-Gdansk.pl
Panel użytkownika
Następny mecz
Sonda
Jakim wynikiem zakończy się mecz Lechii z Legią ?
wygraną Legii
wygraną Lechii
remisem
Piłkarz miesiąca
Piłkarz listopada
 • Zawodnik
  Lukas Haraslin
  18 głosów (64,29%)
Piłkarz Grudnia
Piłkarz meczu
Piłkarz meczu z Górnikiem Zabrze
 • Zawodnik
  Lukas Haraslin
  Ocena: 7,5
Następne mecze
Mecz Data
Tabela
Klub M P
1. Lechia Gdańsk 20 42
2. Legia Warszawa 20 39
3. Lech Poznań 20 33
4. Jagiellonia Białystok 20 33
5. Pogoń Szczecin 20 31
6. Piast Gliwice 20 31
7. Korona Kielce 20 31
8. Wisła Kraków 20 29
9. Cracovia 20 25
10. Arka Gdynia 20 25
11. Zagłębie Lubin 20 24
12. Miedź Legnica 20 21
13. Wisła Płock 20 20
14. Śląsk Wrocław 20 19
15. Górnik Zabrze 20 17
16. Zagłębie Sosnowiec 20 12
Urodziny
 • Zawodnik
  Grzegorz Wojtkowiak
  26.01.1984
  Lechia Gdańsk
 • Zawodnik
  Błażej Augustyn
  26.01.1988
  Lechia Gdańsk
Kontuzje
Ostatnie video
Shoutbox (Archiwum)
 • Paweł; 1 miesiąc temu

  hej, hej, hej BKS

 • Gość; 11 miesięcy temu

  Przemysław Macierzyński

 • Gość; 11 miesięcy temu

  www.SURFIK.net
  - reklama stron www
  - zarabiaj przez internet

 • Gość; 1 rok temu

  Podobała mi się Lechia w meczu z Legią. Nareszcie gra do przodu.

 • Gość; 1 rok temu

  http://www.StylKibica.net

 • Gość; 1 rok temu

  Arka gdynia kurwa świnia

 • Gość; 1 rok temu

  Jestem z redy jestem lechistą

 • Gość; 1 rok temu

  Powodzenia w meczu z Legia dokopcie im i zagrajcie w pucharach europejskich zasługujecie na to . Pozdro z Gliwic trzymam za was kciuki ;)

 • Gość; 1 rok temu

  BKS

 • Gość; 2 lata temu

  Nananana lechia!!!!

Relacja
Brak relacji
Buttony
Benfica Lizbona FC Barcelona Villarreal CF SSC Napoli FC Porto Piast Gliwice Piłkarski Świat FC Parma Primeradivision Premiership Malaga CF Mecze Online Sporticos.com WBA Poland Sporting Lizbona Bolton Wanderers Lechia Historia VfL Wolfsburg StylKibica.net
Newsy
Statystyki strony
 • Newsów: 801
 • Użytkowników: 209
 • Ostatni użytkownik: leilei3915
 • Istnieje od: 0 dni
 • Gości online (anonimowych użytkowników): 209 (0)
 • Użytkownicy online (0):

Newsletter
Wyszukiwarka
Bramki
Transfery
Ostatnie pliki
Typer
Poz. Użytkownik Pkt
1 Agnieszka 0
2 Leos 0
3 Wiktor 0
4 Filipe 0
5 damian2323 0

Lechia Gdańsk nawiązała współpracę z Internationales Bankhaus Bodensee

Napisane 21.02.2018; 20:09 przez Agnieszka
Źródło: lechia.pl
Karma: +0 ( [+] / [-] )

Lechia Gdańsk zawarła umowę dyskonta wierzytelności z niemieckim bankiem Internationales Bankhaus Bodensee. Dzięki temu na konto klubu jednorazowo wpłyną środki finansowe w wysokości 3,6 miliona euro, z należności wynikających z zawartych przez Lechię umów transferowych z Benficą Lizbona oraz AC Torino. Ponadto, większościowy akcjonariusz Lechii Gdańsk SA wsparł budżet klubu kwotą 2,5 miliona euro.

 

Aby umowa dyskonta wierzytelności mogła wejść w życie, zarówno Lechia Gdańsk jak i jej kontrahenci musieli przejść szczegółowy proces swojej wiarygodności finansowej. W każdym przypadku została ona zaopiniowana pozytywnie. 

 

 

– Środki pozyskane z tytułu umowy dyskonta wierzytelności, gdzie dużą rolę przy jej zawarciu odegrał właściciel klubu, a także środki przekazane przez niego samego, stanowią poważny zastrzyk dla naszego budżetu i pozwolą nam na uzyskanie większej płynności finansowej – mówi Adam Mandziara, prezes zarządu Lechii Gdańsk SA.

 

 

– Niezależnie od tego, nadal aktualna jest nasza propozycja, złożona akcjonariuszom mniejszościowym, dotycząca konwersji zadłużenia wewnętrznego klubu wobec właściciela, co wynika z udzielonych przez niego pożyczek. Do tego potrzebna jest ich zgoda i akceptacja. Chcielibyśmy powrócić do tej sprawy podczas najbliższego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, które powinno odbyć się w marcu bieżącego roku. Jedynie przy wspólnej dobrej woli możemy doprowadzić do tego, by stare zobowiązania stały się majątkiem spółki i zamiast utrudniać funkcjonowanie, były jej atutem. Jednocześnie większościowy akcjonariusz Lechii Gdańsk SA oświadcza, że nie ma w planie pozbywać się swoich udziałów w spółce w roku 2018, co zostało potwierdzone w odpowiednich dokumentach, złożonych na ręce biegłego rewidenta – dodaje prezes Mandziara. 

Tagi:

Podobne newsy

Komentarze (4)

Gość
Odpowiedź jest prosta:
Pralnia pieniedzy była potrzebna.
Gość
Przypatrując się powyższej sytuacji należy zadać sobie następujące pytania:
Po co niemieckiemu właścicielowi klub piłkarski z Polski, w jednym z największych miast, bez sukcesów na arenie europejskiej?
Dlaczego człowiek z niewątpliwą smykałką do interesów, utrzymuje równocześnie w klubie zawodników, dyrektorów itp. na wysokich kontraktach, nie oczekując nic w zamian?
?
Gość
Ten numer z zastrzykiem gotówki jest oczywiście pozytywny,ale na krótko.Pan Mandziara załata tymi pieniędzmi największe dziury i ruiny w zaległościach finansowych,ale klub piłkarsko i tak nic nie zyska,nie zostanie wzmocniony,a tym samym wartośc piłkarsko-sportowa dalej będzie kulała.Za tym będzie ciągnąć się smród w postaci bardzo niskiej frekfencji na trybunach w Gdańsku i w kolejnych konsekwencjach klub powoli,ale sukcesywnie zacznie spadać do niższych klas rozgrywkowych,(o ile oczywiście Pan Mandziara nie wykręci nam-Lechii jeszcze gorszego numeru i nie skończymy degradacją jak Polonia W-wa,czy ŁKS Łódź.Tak czy inaczej nadchodza chude lata naszej Lechijki.Szkoda że osoby decyzyjne tego nie widzą i nie reagują.Ponieważ w najbliższych dziesięcioleciach nie planowana jest rzadna międzynarodowa impreza piłkarska w stadionie w Letnicy,niewykluczone jest że Lechię-jako klub za kilka lat nie stać na rozgrywanie meczów w niższych ligach na stadionie w Letnicy.Wrócimy na Traugutta,a jeśli by sie tak stało,to nasze pokolenie już nie doczeka się tego na co my kibice Lechii czekamy od 1983 r.-czyli europejskich pucharów.
Gość
Tak jak rozumiem termin: "dyskonto wierzytelności" to chodzi tu o to, że Bank daje nam kasę, a w zamian przejmuje nasze przyszłe należności? W takim wypadku, to byłaby taka sama operacja jak z tą "pożyczką od Kuchara", tylko że wtedy media się oburzały.

Natomiast nie da się ukryć, że nic za darmo Lechia nie dostała: po prostu zarząd wyciągnął kasę po pieniądze, które powinniśmy dostać w przyszłości - czyli w przyszłości tych pieniędzy nie zobaczymy.

Osobną kwestią jest kolejna pożyczka od większościowego - czyli dalsze zadłużanie klubu. Tutaj dostajemy pieniądze, które kiedyś trzeba będzie oddać.

No i nawet w tym wszystkim nie byłoby nic złego: Lechia nie ma płynności, potrzebuje gotówki do normalnego funkcjonowania. Problem w tym, że Lechia powinna wykorzystać te pieniądze do restrukturyzacji, dostosowania wydatków do przychodów, zbilansowania budżetu, zrobienia porządku z szatnią.

Ale ni chu chu w to nie wierzę: znając gospodarność Mandziary, te pieniądze zostaną zmarnowane. "Jednocześnie większościowy akcjonariusz Lechii Gdańsk SA oświadcza, że nie ma w planie pozbywać się swoich udziałów w spółce w roku 2018" - ponieważ słowa Adama są nic nie warte, to myślicie, że czeka Lechię rychła zmiana właścicielska?

Dodaj komentarz